Obraz ukazuje południow± półkulę Charona, na której, zgodnie z obliczeniami, od 1989 do 2107 roku będzie panowała polarna noc. Dolna krawędĽ satelity planety karłowatej jest o¶wietlona przez ¶wiatło słoneczne. Zdjęcie zostało wykonane w dniu 17 lipca 2015, trzy dni po najbliższym podej¶ciu do Plutona, kiedy stacja New Horizons znajdowała się w odległo¶ci 3,1 miliona kilometrów od Charona.
Inżynierowie z University of California w Los Angeles stworzyli po raz pierwszy komputerowy model, w którym pokazano, jak płynie krew z nogi osoby, która została w ni± postrzelona (dowiedzcie się, co może w przyszło¶ci zast±pić ludzk± krew). Wyniki swoich badań autorzy ogłosili na posiedzeniu sekcji Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego oraz poinformowano o nich na portalu New Scientist.
Naomi Halas wraz ze swoimi kolegami z Uniwersytetu Rice posłużyła się tutaj mieszaniną wody i etanolu oraz nanocząsteczek złota oraz tlenku krzemu, a następnie skierowała na górną część roztworu wiązkę laserową. Gdy światło pada na nanocząsteczki, to jednocześnie powoduje absorbowanie fotonów (proces ten powoduje podgrzewanie roztworu) oraz rozprasza sąsiednie nanocząsteczki absorbujące fotony, co podnosi ich temperaturę. W rezultacie, światło „złapane” z powierzchni roztworu, powoduje podgrzanie i przesuwanie się do górnej jej powierzchni najbardziej lotnych składników mieszaniny (czyli alkoholu etylowego).